Streamovací služby

Osvoboďte se konečně od běžného televizního vysílání, přidejte se mezi uživatele streamovacích služeb a začněte
sledovat rozsáhlou nabídku nejnovějších filmů nebo oblíbených seriálů podle momentální chuti i nálady.


Všechno, co jste kdy chtěli vědět o VOD službách, ale báli jste se zeptat

Přečtěte si všechny nejdůležitější otázky a odpovědi (FAQ) ze světa moderních streamingových video platforem

(1.) Proč upřednostnit VOD služby před televizním vysíláním?

Se streamingovou video službou můžete neomezeně sledovat filmy, seriály, dokumenty a mnohé další pořady v rámci stále se rozrůstající online knihovny vybrané VOD (Video On Demand) platformy. Jakýkoliv filmový titul si jednoduše pustíte kdykoliv i kdekoliv pouze na základě osobních preferencí. U videa na vyžádání nejde pouze o kvantitu, ale všechny pořady můžete navíc sledovat na jakémkoli zařízení s přístupem ke stabilnímu internetu ve špičkové audiovizuální kvalitě, a to včetně velmi atraktivního 4K rozlišení. Všechny výhody streamingových služeb najdete přehledně v samostatné části.

(2.) Jak vybrat nejlepšího poskytovatele streamingových služeb?

Při výběru vhodného poskytovatele streamingových služeb se zaměřte na dostupnou nabídku filmů, seriálů, dokumentů a dalších pořadů. Nicméně množství filmových a seriálových titulů nemusí být jedinným vodítkem, velkou pozornost si zaslouží počet lokalizovaných titulů s českým dabingem nebo českými titulky. Významným prvkem je samozřejmě dostupná kvalita obrazu a zvuku, kde se můžete nejčastěji setkat s SD, HD nebo 4K rozlišením. Svoji roli při výběru nejlepší streamingové platformy může hrát i nabídka funkcí, mezi ty nejdůležitější patří podpora více uživatelských účtů, možnost offline přehrávání nebo schopnost současného sledování více streamů. S ohledem na měsíční předplatné patří mezi důležité rozhodovací prvky také cena VOD služby. Pro snazší výběr jednoduše porovnejte nejoblíbenější streamovací služby.

(3.) Jakou rychlost internetu potřebuji ke sledování VOD služeb?

Ke sledování VOD služeb je vždy vyžadováno stabilní internetové připojení. Zpravidla si vystačíte s rychlostí 3 - 25 Mb/s v závislosti na použité kvalitě obrazu i zvuku. U většiny streamovacích služeb můžete běžně sledovat dostupný online obsah v základním SD či oblíbeném HD rozlišení. Vybrané VOD platformy dokonce nabízejí i atraktivní 4K Ultra HD rozlišení. Nezapomeňte, že s vyšší kvalitou ovšem rostou i nároky na vyšší rychlost internetu. Pokud budete sledovat filmy a seriály přes mobilní připojení, pak si můžete na cestách vystačit dokonce s rychlostí 0,5 - 1,5 megabitů za sekundu. U těchto nižších rychlostí se kvalita obrazu automaticky přizpůsobí rychlosti připojení.

(4.) Na jakých zařízeních mohu sledovat online filmy a seriály?

Bohatou nabídku rozmanitých filmů, seriálů a dalších pořadů z online knihovny VOD (Video On Demand) můžete spolehlivě sledovat na celé řadě zařízení s přístupem k internetu. Ke sledování tak můžete využít smart televizory vybavené aplikací vybrané streamovací služby, v případě starších nebo nekompatibilních televizorů snadno jejich schopnosti rozšířit moderním multimediálním centrem nebo vhodnou herní konzolí. Oblíbené filmy a seriály můžete sledovat samozřejmě na obrazovce běžného počítače nebo přenosného notebooku. Na cestách jistě oceníte i podporu chytrých telefonů a tabletů. Kompletní přehled o podporovaných zařízeních naleznete v samostatné části.

(5.) Jak se vzájemně liší jednotlivé typy dostupných VOD služeb?

VOD nebo Video On Demand je obecný název pro přehrávání audiovizuálního obsahu na vyžádání, pod kterým se zpravidla ukrývá více druhů služeb. Mezi nejznámější patří AVOD (Advertising Video On Demand), kde máte plně k dispozici audio / video obsah za reklamu, kam patří servery YouTube, Stream, MALL.TV apod. Mezi další služby patří TVOD (Transactional Video On Demand), kde platíte jednorázovou částku za vypůjčení nebo nákup jednoho titulu z online videotéky (iTunes, Google Play, O2TV...). Na tomto webu se věnujeme SVOD (Subscription Video On Demand), kde za předplatné získáte neomezený přístup do rozsáhlé online knihovny streamingové služby, kam patří Netflix, HBO GO, Voyo, Amazon Prime Video, Apple TV+ a mnohé další. Nejlepší streamovací službu pro online filmy a seriály můžete jednoduše vybrat podle recenze.

(6.) Mohu u streamovcích služeb jednoduše zrušit předplatné?

U streamovacích služeb zpravidla platíte za neomezený přístup do rozsáhlé knihovny online filmů, seriálů, dokumentů a dalších pořadů v rámci měsíčního předplatného. V případě, že se rozhodnete objednané služby již nadále nevyužívat, můžete v rozhraní uživatelského účtu vaší streamovací služby jednoduše zrušit opakovanou platbu. Do konce stávajícího období pak můžete sledovat dostupný obsah, ale v dalším měsíci se vám zruší přístup k přehrávanému obsahu a platby již nebudou z platební karty dále strhávány. Jako již registrovaný uživatel se můžete k předplatnému vrátit i kdykoliv v budoucnu, a služby VOD platformy snadno obnovit znovu zadáním platebním údajů.

(7.) Lze audiovizuální obsah VOD služeb sledovat ze zahraničí?

Nabídku online filmů, seriálů, dokumentů a dalších pořadů streamovacích služeb máte plně k dispozici nejen po celém území České republiky, ale zároveň i kdekoliv v rámci EU. VOD služby splňují vždy požadavky na přeshraniční přenositelnost a svoje oblíbené pořady si tak snadno užijete nejen při pracovní cestě, ale také při zahraniční dovolené po celém území všech členských států Evropské unie. Pouze nezapomeňte, že spotřeba dat na WiFi nebo mobilním připojení je při sledování audiovizuálního obsahu poměrně značná a může výrazně ovlivnit případný FUP limit internetového poskytovatele.

(8.) Kde mohu možnosti streamovací služby zdarma vyzkoušet?

Pokud stále nevíte jaké možnosti a zajímavé funkce streamovací video služby poskytují, potom můžete jednoduše vybrat některého z VOD poskytovatelů, kteří zdarma nabízí vyzkoušení služby videa na vyžádání. Můžete tak získat několik dní zcela bezplatného užívání, během kterých si uděláte zcela jasnou představu o tom, jak streamovací video služby fungují a jaké filmové tituly ve své online knihovně nabízí. Při vyzkoušení VOD služby zdarma na zkoušku musíte ovšem počítat s tím, že je nutné provést registraci a zadat číslo vaší platební karty (MasterCard, Visa), která slouží k ověření údajů a může sloužit i pro případné budoucí předplatné, jestliže službu ve zkušebním období sami neukončíte. Ještě dnes můžete vyzkoušet oblíbenou VOD službu bezplatně na týden.


Přehled nejoblíbenějších streamovacích služeb dostupných kdekoliv po ČR

Prozkoumejte seznam streamovacích video platforem a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce nebo výhody

  • Voyo
  • HBO GO
  • Netflix
  • Amazon Prime Video

Využijte rychlé připojení k internetu
Prozkoumejte bohaté možnosti internetové televize kdekoliv na území ČR

Televize přes internet


Domů   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2021 - 2023 StreamovaciSluzby.cz


Smart TV

Pořiďte si Smart TV
Sledujte oblíbené pořady na velké obrazovce smart televizoru s WiFi připojením a podporou aplikací pro streamovací platformy...

 Nakupujte výhodně